Kas surinks daugiausia taškų? Kągi pasirinktume mes? Ar šie taškai padės pasirinkti? Galbūt taip, jei kalba sukasi apie Blackjack.
Rytojus nušvinta

Antra, jei supratome – labai tikėtina, kad gyvenimo esmė atsiranda tuomet, kai atliekame kokius nors žingsnius. Kol nepadarome jokių veiksmų, tol nebūna skirtumo gyvename ar negyvename. Blackjack primena, kad gali būti ir kitoks pasirinkimas. Kartais jis gali būti visai malonus, kad ir laukiantis rytojus. Rytais pateka saulė, nušvinta žmonių veidas. Nūdiena taip tampa dabartimi.

Net jeigu įkeltume daug nuotraukų kažkur viešai, mūsų gyvenimas bus gražesnis, už absoliutų nieko neveikimą. Visgi gali pasirinkti net ką nors puikesnio. Sprendžiame mes. Pernelyg įpratę manyti, kad tiesa slypi kažkur anapus, ne ateityje ar tai, kaip ji nuspėjama. Reikia išsižadėti nusivylimo, nes jis tik viską apkartina. Tai suvokus net tie patys jausmai įgyja visai kitas prasmes. Jie bujoja tarsi pavasario gėlės, kurios niekada nebijo šalnos, nesibaimina būti pakastos. Taip ir mūsų draugai suvienija dar vienam pokalbiui, žadančių atradimus ir tikrąjį džiaugsmą.

Kitokia tiesa

Trečias dalykas, tai, jog paties žmogaus kasdienybės prasmė dažnam atrodo kitaip. Priklausomai nuo kažko, kur matoma vertė kažkurio žmogaus gyvenime. Kai kuriems Napoleonas atrodo kaip plėšikas ar užkariautojas, dar kitiems – protingas karo vadas, tretiesiems – Napoleono kodekso autorius. Vieniems Styvas Jobsas atrodo kaip šlykštus viršininkas, yra tokių, manančių – iPhone kūrėjas, kitokių manymu – verslo inovatorius. Blackjack pakuždės tikrą ateitį.
Tad tai, ką įvairiausi dalykai reiškia mums yra tik mūsų duona. Mes gebame apie tai kalbėti, galime išklausyti draugus, bet tokiu atveju ginčuose teisybė negims, kadangi absoliučios teisybės tiesiog nebūna. Blackjack susitapatina su žmonėmis ir tarsi atsiranda iš niekur.

Blackjack muša rekordus

Mes nesakome, jog būtinai reikia gyventi prasmingai, bet sakome, kad galime išsiaiškinti ar elgiamės kaip reikia ir patiems sumanyti elgtis prasmingiau – tik nebūtinai mažiau prasmingai.

Visa esmė nėra būtinos sąlygos gyvenimo džiaugsmui, kadangi gyvenimo džiaugsmas būna tik viena sudedamųjų kažko dalių. Čia visai kaip ir su Blackjack. Kartais dar viena diena gali būti kaip nuostabus atradimas. Reikia tik gebėti tam pasiduoti, nieko nebijant. Baimė išmuša iš vėžių, bet tai suvokus viskas tampa paprasčiau. Apie tai net galima papasakoti kitiems, kažkas tai tikrai supras, nebandys pasmerkti. Smerkimas čia visai ne prie ko.