Pastebima, jog siekiant efektyvesnio krovinių bei prekių pervežimo ir pristatymo, vis dažniau imta naudoti ne vieną konkretų krovinių transportavimo metodą, bet jų derinimą tarpusavyje. Vadinamasis multimodalinis transportavimo būdas — toks, kuris derina transporto gabenimą traukinių, auto transporto, lėktuvų ir laivybos srityse. Pasirinkus tokį krovinių transportavimo metodą, kur kas efektyviau valdomas visas transportavimo procesas nuo pat jo pradžios iki galo, nes kiekviename gabenimo žingsnyje užtikrinama optimali ir atidi krovinių priežiūra ir didesnis produktyvumas pačiame krovinių gabenimo procese.

Puikus multimodalinio krovinių transportavimo pavyzdys, užtikrinantis efektyvumą prekių pervežime, yra transportavimo skaidymas į prekių gabenimą geležinkeliais, o tuomet — auto transportu, ir šį metodą naudoja tokios milžinės transportavimo kompanijos kaip DHL, Geodis, UPS bei DB Schenker. Tiesa, dažnai šis metodas naudojamas ir Kinijos šilko kelių tinkle, siekiant greitesnio gabenimo proceso.

Teigiama, jog toks multimodalinis krovinių transportavimo metodas leidžia sutaupyti net iki 65 procentų pajamų, lyginant su prekių gabenimais oro transportu, ir tuo pat metu šis metodas užtikrina net 40 procentų greitesnį tranzito laiką, lyginant su standartiniu laiku, kurio reikia, norint pergabenti krovinius laivų pagalba.

Dar viena dažnai naudojama multimodalinio metodo variacija, be minėtojo geležinkelių ir auto transporto derinio, yra krovinių gabenimas laivais, o tuomet — lėktuvais. Teigiama, jog toks metodas kainuoja mažiau negu krovinių gabenimas tik oru, ir, žinoma, yra gerokai greitesnis už prekių transportavimą tik vandens metodu. Be to, laivų ir lėktuvų multimodalinio metodo variacija užtikrina ne tik mažesnes išlaidas procese, bet ir pasižymi kur kas didesniu ekologiškumu, negu lėktuvų arba auto transporto naudojimas atskirai.

Taigi, didžiausi multimodalinio krovinių transportavimo metodo privalumai yra tokie, jog iš tiesų visi kroviniai gali būti transportuojami jo pagalba, derinant kelis skirtingus pervežimo metodus, taip sumažinamas bendras atstumas ir sutrumpinama tiekimo grandinė nuo gamintojo iki vartotojo, be to, toks transportavimo metodas yra itin veiksmingas ir ekonomiškas. Svarbu ir tai, jog multimodalinis transportavimo būdas pasižymi mažesniu reikiamų tvarkyti dokumentų skaičiumi, nes visas transportavimo procesas tvarkomas vieno dokumento pagalba.