Krovinių transportavimas bei gabenimas krovininiais automobiliais nuo seno laikomas tradiciškiausiu ir dažniausiai sutinkamu pervežimo metodu. Reikia atkreipti dėmesį į tai, jog šiuo metu šio krovinių gabenimo metodo populiarumas šiek tiek sumažėjo, tačiau Europoje tai — vis dar populiariausias prekių transportavimo būdas, be to, šio metodo naudojimo dažnumu tik labai nedaug nuo Europos atsilieka ir Afrika bei Šiaurės Amerika. Sienų nebuvimas tokį krovinių transportavimo būdą gerokai supaprastino, ir dabar prekes gabenti iš vienos šalies į kitą auto transportu yra kaip niekada paprasta.

Šis krovinių transportavimo metodas pasižymi dideliu kainų efektyvumu, greitu ir nuo grafiko neatsiliekančiu prekių pristatymu, lanksčiu servisu, mažesnėmis pakavimo sąnaudomis, lyginant su kitais transportavimo būdais, galimas netgi vadinamasis „nuo durų iki durų“ prekių pervežimas, laikomas itin ekonomišku pasirinkimu. Be to, krovinių transportavimas auto transportu dabar daugelyje šalių galimas tam tikrais specialiais keliais, skirtais tik krovininiams automobiliams ir sunkvežimiams, siekiant efektyvesnio ir greitesnio proceso, o prekės gali būti išvežiojamos tiek ilgalaikiu, tiek ir trumpalaikiu grafiku.

Dažniausiai krovinių transportavimas krovininiais automobiliais trunka nuo dviejų iki keturių dienų, taigi, galima teigti, jos toks prekių pervežimo metodas yra pakankamai greitas, ir pristatymo greičiu nusileidžia tik krovinių gabenimui lėktuvais. Tačiau vis dėlto šis metodas laikomas šiek tiek rizikingu pačioms prekėms, kurios transportuojamos krovininių automobilių viduje: nenumatyti automobilio stabdymai ar pagreitėjimai gali šiek tiek apgadinti vežamas prekes, ypač jeigu jos trapios ir jas gabenti reikia itin atsargiai. Be to, dideliu minusu, naudojant šį transportavimo metodą, laikomas sunaudojamo kuro kiekis, beveik per pusę lenkiantis krovinių transportavimo laivais bei geležinkeliais metodą. Dar vienas svarbus aspektas transportuojant krovinius auto transportu — pakankamai didelis keliuose pasitaikančių avarijų bei auto įvykių procentas. Taigi, prieš rinkdamiesi šį prekių pervežimo metodą, būtinai įvertinkite visus svarbiausius su šiuo procesu susijusius aspektus: saugumą, sunaudojamų degalų skaičių, prekių pristatymo laiką, kainų veiksnį ir, žinoma, riziką transportuojamoms prekėms. Žinoma, jeigu vienas svarbiausių veiksnių yra transportuojamų prekių pristatymo ir pergabenimo laikotarpis, tuomet šis metodas — tikrai vienas efektyviausių.